Polityka prywatności Aby korzystać z naszej strony musisz zakceptować politykę prywatności oraz RODO.
czytaj więcej
Akceptuj Rezygnuj

O firmie

Aktualna działalność

Podstawowym przedmiotem działania PEDMO S.A. jest produkcja i sprzedaż materiałów pomocniczych dla: hutnictwa, odlewnictwa, metalurgii metali nieżelaznych, przemysłu metalowego oraz działalność handlowa, usługowa w zakresie:

  • usług granulowania,
  • usług mieszania,
  • usług konfekcjonowania,
  • usług magazynowania,
  • usług laboratoryjnych.

Pedmo o firmie

Zakres oferty

Ostatnia dekada to gwałtowny rozwój firmy w kierunku wyzwań, jakie postawiła zmieniająca się gospodarka.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, wzbogaconemu o nową wykształconą kadrę oraz nowoczesną infrastrukturę, stworzono możliwości produkcji całej gamy różnorodnych komponentów. Możliwości takie powstały dzięki zrealizowanej inwestycji polegającej na zbudowaniu i uruchomieniu nowoczesnej linii granulacji.

Ścisła współpraca z instytutami naukowo-badawczymi (IO, IMŻ, IETU, ICHPW) pozwala na realizację wielu projektów w ramach innowacyjnej gospodarki kończącymi się wdrożeniem nowych produktów i technologii.

Chętnie podejmujemy współpracę z firmami, które podobnie jak my, nakierowały swoją politykę na rozwój w oparciu o nowoczesne i innowacyjne działanie.

Zmieniamy przyzwyczajenia i nawyki naszych klientów. Od tej pory materiały pomocnicze dla hut i odlewni nie kojarzą się z brudem, kurzem, ciężarem lecz z nowoczesnym i ekologicznym produktem, wytrzymałym na trudne procesy technologiczne naszych odbiorców.

Przedsiębiorstwo z tradycjami

PEDMO S.A. działa na polskim rynku od ponad 65 lat. Historia zakładu i jego dzień dzisiejszy tworzą kolejno mijające okresy rozwoju polskiego przemysłu, począwszy od 1951 roku aż do dnia dzisiejszego.
1951-2020
1951

Założenie Przedsiębiorstwa Państwowego

01.1965

Zatwierdzenie projektu budowy

10.1965

Rozpoczęcie budowy w Tychach

27.10.1971

Uroczyste otwarcie

1973

Tychy - oficjalna siedziba PDMO

2006

Przekształcenie PDMO w PEDMO S.A.

Historia Pedmo

Galeria

Fundusze Europejskie
Do góry